Cake and Pastry International

CAKE AND PASTRY INTERNATIONAL YARIŞMASI

Ödüle uygun görülen eserlere verilecek ödüller


*ALTIN MADALYA ve SERTİFİKA

*GÜMÜŞ MADALYA ve SERTİFİKA

*BRONZ MADALYA ve SERTİFİKA

*MERİT / SERTİFİKA

Ödül töreni yarışma alanında olup, 2.günü saat 15:00 de yapılacaktır.
*Yarışmamız kuralları;
25-65 yaş Ustalar 15-24 Yaş Gençler 7-14 yaş çocuklar olmak üzere 3 Ayrı Dallardan oluşmaktadır. Yarışmacı Katılım sağladıktan sonra her bir ayrı kategoride 60-100 puan arası puan alanlara göre, Altın, Gümüş, Bronz madalya ve sertifikası verilecektir. Merit ödülü alanlara ise sertifika ödülü verilecektir.
ÖDÜLLER-PUANLAMA TABLOSU; *Altın Madalya     :  90 -100 Puan *Gümüş Madalya :  80 – 89  Puan *Bronz Madalya   :  70 – 79  Puan *Merit sertifika : 60 – 69 puan
*Örneğin: Aynı kategoride yarışan birden çok yarışmacı Altın madalya alabilir yada almayabilirde. Yukarda yazılan puan tablosunu incelediğimizde örneğin; 90 Puan ve Üzeri alan kaç kişi ise Altın Madalya ile ödülü kazanabileceklerdir…yani Bir kategoride 10 kişi yarışıyor ve 90 Puanı aşan 5 kişi de olsa 5 kişi de Altın Madalya kazanabilecek yada o kategoride hiç bir kişi Altın madalya ödülüyle ödüllendirilmeye bilinirde…Bu durum Tüm kategoriler ve Madalyalar için aynı kural geçerli olup, uygulanacaktır.
ÖZEL ÖDÜLLER TABLOSU *Tüm Her bir kategoride uygun görülen çalışmalara ekstradan Kategori birinciliği sertifikası ödülü verilecektir. ama sadece Display Dallarında kategori birinciliği ödülüyle birlikte Display salon birinciliği ödülüde verilecektir.
JÜRİ DEĞERLENDİRİLMESİ; 1-Jüri değerlendirmesi yarışmanın birinci günü  saat 09:00 da başlayacaktır. Misafirler Değerlendirme bittikten sonra Yarışmadaki eserlerin alanında  geze bileceklerdir.
2-Her bir kategori web sayfamızda ayrı ayrı detaylı bir şekilde yazmaktadır.ama anlaşılmayan bir konu olursa ……………………………….web sitemizden ve/veya bizim yönlendireceğimiz yarışma komitesindeki kişilerle irtibata geçip bilgi alabilirsiniz.
3-Yarışmacıların Eserleri tamamen yarışmacıya ait olması zorunlu olup, eserlerin daha önce başka bir yarışmada yarışmaması gerekmektedir.
4-Yarışmacı jüri ile yarışma öncesi irtibata geçip yaptığı iş için destek, fikir veya yorum alamaz.yarışma başladığında ve Jüri değerlendirmeye başlamadan önce yarışma alanında yarışmacı ile yarışmayala ve yaptığı iş hakkında bilgi alışverişinde bulunması konuşması ve/ veya konuşması yasaktır.
5-jüri puanlamasını yapıp bitirdikten sonra ve Yarışmacı ödülünü aldıktan hemen sonra sadece yarışmacının kendisi olabilecek şekilde jüriden yaptığı eserin yanında eserin artısı ve eksisi hakkında geri bildirim bilgisi alabilir. Ödül öncesi jüri bilgi vermememektedir. “Jüri değerlendirilmesi sona erdiğinde alınan kararlar tekrardan değiştirilemez”
6-Jüri üyeleri kategorilerde yazılan malzemeler ve kurallar dışında hazırlanan çalışmaları diskalifiye etme hakkına sahiptirler.
7-Yarışma alanında tüm yarışmacı ve misafirlerin uygunsuz hareketler ve yüksek sesle konuşması ve bağırması yasak olup . jürilerimizin yarışmacılarla, yarışmacıların jüri üyeleri ile olan karşılıklı diyaloglarında nezaket kuralları çerçevesinde hareket vs benzeri şeyleri etmeleri önemle rica olunup. Bu konuya dikkat edilmesi gerekir.
8-Yarışmacı her bir kategoride bir eser için başvuru yapabilir. Ama Yarışmacı dilerse birden çok kategoriden katılım saglayabilir.
9.Başka yarışmalardaki yarışma kategorilerinde kullanılan kurallar Cake and pastry International yarışması için geçerli değildir. Lütfen web sayfamızda kategorilerde yazılan kuralların dışında hareket edilmemesine dikkat edelim.