Cake and Pastry International

PASTRY AND BAKERY SHOW / PASTRY SHOW SENIOR

PASTRY SHOW SENIOR

SP-1 ) PASTRY BUFFET

A) TURTA / YAŞ PASTA

1 Model ve 2 adet turta hazırlanacaktır Ürünün keki,Kreması,pastanın üzerini kaplayan sosu,ve çikolata dekoru el yapımı olması gerekmektedir. “Turta’nın 1 tanesi tadım köşesine konacaktır”.

B) TEK KİŞİLİK YAŞ PASTA

1 Model hazırlanacaktır, ürün toplam 4 adet sergilenecektir ve sabit ağırlıklarda ve görünümlerde olmaları gerekmekte ve bir adet ürünün 100 ila 150 gr ağırlıkları arasında olması gerekmektedir. “Ürünün 1 tanesi tadım köşesine konacaktır.”

C) TEK KİŞİLİK BARDAKLARDA MOUUSE

1 model ürün hazırlanacak ve herhangi bir şekle sahip, cam kase, bardak veya plastik kapta sunum yapılabilir Ürün toplam 4 adet sergilenecek ürünün keki, kreması, sosu ve çikolata dekoru el yapımı olması gerekmektedir.”Ürünün1 tanesi tadım köşesine konacak.”

D) PETİTFOURS

Lezzeti ve görüntüsü ile 2 Farklı Model hazırlanacaktır. ve her bir model’den 10’ar adet hazırlanıp toplam 20 adet sergilenecektir.Ayrıca her bir tane petibör maksimum 15-20 gr ağırlığında olması gerekmektedir. ve “2 model’den’de 2’şer adet yani 4 tanesi tadım köşesine konulacaktır.

SUNUM BİLGİLERİ

Tüm ürünlerin detaylarıyla birlikte Reçetesi yazılı şekilde ürünün yanında sunulması gerekmektedir. Yarışmanın 1.günü sabah Saat 08:30’da Büfenin kurulumu hazır olması gerekmektedir. Yarışmanın 2.günü saat 16:00’da yarışmacı tarafından büfe toplanacaktır. Tüm ürünler yukarda belirtilen kurallar çerçevesinde yarışma alanına hazır getirilir ve yarışmada belirlenen masanın üzerinde yarışmacı istediği şekilde ürünlerini sergileyecektir. Sunumda yükselti,Örtü,Tabak,Tepsi,,Ahşap vs kullanılabilir. ve 4 tane çatal,4 tane tatlı kaşığı,peçete ve ayrıca 1 tane bıçak ürünlerin kesimi için getirilmesi gerekmektedir. Jüri ürünleri değerlendirme esnasında ürünlerin gramajına ve sayısına bakabilir. ve ana”büfenin hemen köşesine yukarda belirtilen ürünlerin tadım köşesinde Tüm ürünlerin tadlarına bakıp puanlamasını genel olarak yapacaktır.

25-65 yaş

SP-2 ) CHOCOLAT & MACARONS BUFFET

A-SPECİAL EL YAPIMI ÇİKOLATA

Lezzeti ve görüntüsü ile 4 Farklı model el yapımı special çikolata hazırlanacaktır. ve her bir model’den 6’şar adet hazırlanacak ve toplamda 24 adet sergilenecektir. Ve “2 model 2 şer adet yani 4 tanesi tadım köşesine konacaktır.”

“Ürün kuvertür çikolataları ile yapılması gerekmektedir /krep, kuruyemiş, kurumeyve kullanılabilir, “hazır dolgu kremaları kullanımı olumsuz degerlendirilecektir.”

B-MACARON

Lezzeti ve görüntüsü ile 4 Farklı model hazırlanacaktır ve her bir model’den 6’şar adet olup /toplam 24 adet sergilenecektir.”2 model 2 şer adet yani 4 tanesi tadım köşesine konacaktır.”

Ürünün bisküvisi ve iç kreması el yapımı olması gerekmektedir “Hazır miks tozu ve dolgu kreması ile yapılan ürün olumsuz değerlendirilecektir.

SUNUM BİLGİLERİ

Tüm ürünlerin detaylarıyla birlikte Reçetesi yazılı şekilde ürünün yanında sunulması gerekmektedir. Yarışmanın 1.günü sabah Saat 08:30’da Büfenin kurulumu hazır olması gerekmektedir. Yarışmanın 2.günü saat 16:00’da yarışmacı tarafından büfe toplanacaktır. Tüm ürünler yukarda belirtilen kurallar çerçevesinde yarışma alanına hazır getirilir ve yarışmada belirlenen masanın üzerinde yarışmacı istediği şekilde ürünlerini sergileyecektir. Sunumda yükselti, Örtü, Tabak, Tepsi, Ahşap vs kullanılabilir. ve 4 tane çatal, 4 tane tatlı kaşığı, peçete ve ayrıca 1 tane bıçak ürünlerin kesimi için getirilmesi gerekmektedir. Jüri ürünleri değerlendirme esnasında ürünlerin gramajına ve sayısına bakabilir ve ana “büfenin hemen köşesine yukarda belirtilen ürünlerin tadım köşesinde tüm ürünlerin tadlarına bakıp puanlamasını genel olarak yapacaktır.

25-65 yaş

PASTRY AND BAKERY SHOW / PASTRY SHOW SENIOR
KAYIT OL

Yarışma Kayıt Formu

SP-1 ) PASTRY BUFFET

SP-2 ) CHOCOLAT & MACARONS BUFFET

Yarışma Başvuru ve Kayıt

Yarışmaya katılmak için formu doldurup başvuruda bulunabilirsiniz.

Formu doldurup kayıt olduktan sonra gerekli bilgilendirme belirttiğiniz email adresinize gönderilecektir.

Pastry Show Senior

KAYIT OL